برای افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس که به عنوان زندگی سالم تلقی می شود، باید بهداشت فردی را در سطح بالایی رعایت کرد. دانشجویان دانشگاه مطالعات توسعه، پردیس Nyankpala با مشاهده، به سادگی مسواک های خود را پس از استفاده با آب شستشو می دهند و برای خلاص شدن از شر میکروب ها از هیچ گونه استریلیزاسیون استفاده نمی کنند.

همچنین مشاهده شده است که این دانش‌آموزان در خشک کردن حوله تن پوش سهند ایران در زیر نور آفتاب روتینی ندارند. علاوه بر این، به دلیل آبرسانی نامنظم به محوطه، دانشجویان اغلب حوله های خود را نمی شویند.

تحقیقات انجام شده توسط Dhifaf و Destiny  نشان داد که محیط مرطوب یک حمام متوسط اجازه رشد میکروبی روی مسواک و حوله را می دهد. حوله های حمام که به طور مداوم در مناطق با رطوبت بالا نگهداری می شوند نه تنها باعث افزایش باکتری ها می شوند بلکه باعث افزایش باکتری های خاص از جمله باکتری های کلی فرم مدفوعی می شوند.

حوله

همچنین، مسواک ها می توانند از طریق تماس با محیط آلوده شوند و بقای باکتری ها تحت تأثیر ظروف نگهداری مسواک قرار می گیرد. در نتیجه، این مطالعه به دنبال یافتن نحوه کار دانش‌آموزان با حوله و مسواک و همچنین بررسی کیفیت میکروبی این حوله‌ها و مسواک‌ها بود. این تحقیق در پردیس Nyankpala دانشگاه مطالعات توسعه انجام شد.

پردیس Nyanpkala UDS در 20 کیلومتری جنوب غربی کلانشهر Tamale و در منطقه Tolon در منطقه شمالی غنا واقع شده است. پردیس بین عرض جغرافیایی 9.25’N و طول جغرافیایی -0.58’W قرار دارد. این پردیس در سه سالن دانشگاه خود به دانشجویان اسکان می دهد. خوابگاه‌های خصوصی نیز وجود دارد تا به دانشجویانی که می‌توانند آن‌ها را بپردازند، اسکان می‌دهند.

قبل از شروع این مطالعه و جمع‌آوری نمونه، از دانشجویان رضایت گرفته شد. در مجموع 100 نمونه از دانش آموزان برای مطالعه جمع آوری شد. پرسشنامه بر روی دانش آموزانی که حوله و مسواک آنها برای تجزیه و تحلیل میکروبی نمونه برداری شد، اجرا شد.

این کار برای جمع آوری اطلاعات در مورد شیوه های دست زدن به حوله و مسواک آنها انجام شد. نمونه‌ها بین مارس و می 2019 جمع‌آوری شد. از 25 دانش‌آموز در خوابگاه‌های مدرسه و 25 دانش‌آموز از خوابگاه‌های خصوصی نمونه‌گیری شد. نمونه گیری از دانش آموزان با استفاده از روش نمونه گیری تصادفی انجام شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *