بافت

نوزادان، به ویژه نوزادان، پوست بسیار حساسی دارند. بنابراین، هنگام خرید لباس نوزاد، بیشتر والدین به انتخاب قطعاتی که از پنبه ساخته شده اند، موکول می شوند.

با این حال، جایگزین هایی مانند پارچه های مبتنی بر سویا نیز وجود دارد که پایدار هستند (محیط زیست ملایم) و صاف ابریشمی (مناسب برای نوزادان) هستند که برای لباس نوزاد مناسب است.

بنابراین توصیه ما این است که پارچه هایی مانند پنبه (به خصوص پنبه ارگانیک)، آزلون از سویا و ابریشم مصنوعی از بامبو را در نظر بگیرید از طرز تهیه کیک ساده وانیلی در قابلمه هم غافل نشوید.

این پارچه ها از طبیعت و یا برگرفته از منابع طبیعی هستند و دارای خواص خوبی هستند تا برای لباس نوزاد مناسب باشند. از رنگ های روشن خودداری کنید زیرا ممکن است حاوی مواد فلورسنت باشند.

لباس های کودک ساخته شده از موادی مانند نایلون و پلی استر ممکن است باعث حساسیت و ناراحتی پوست به دلیل ناتوانی در جذب رطوبت و تنظیم دمای بدن نوزاد شوند، بنابراین باید از قهوه برای لاغری شکم و پهلو اجتناب شود.

ایمنی
هنگام خرید لباس کودک، ایمنی ضروری است و گاهی اوقات توسط والدین و خانواده های پرمشغله نادیده گرفته می شود. سالانه میلیون ها شومیز یقه کراواتی کودک به دلیل رعایت نکردن استانداردهای ایمنی فراخوانی می شود. از این رو، خرید لباس‌های کودک که نگرانی‌های ایمنی را ایجاد نمی‌کنند، حیاتی است.

هیچ گونه لباس کودک با تزئینات مانند پاپیون، دکمه، گل و قلاب نخرید زیرا می تواند باعث خفگی شود. اگر یک قطعه باید دارای تزئینات باشد، آنها باید محکم وصل شوند. همچنین از چیدن لباس های دارای بند کشی و کمری خودداری کنید زیرا خطر خفه شدن را به همراه دارند.

هنگام خرید لباس خواب کودک، یا لباس‌هایی را انتخاب کنید که از پارچه‌های مقاوم در برابر شعله (دارای مواد شیمیایی درمان شده) ساخته شده‌اند یا مناسب برای محافظت از نوزادان در برابر سوختگی. این به ویژه برای اندازه لباس بافتنی نوزاد 9-14 ماهه کاربرد دارد – نوزادان در این مرحله بسیار متحرک هستند.

 

  • منابع:
  1. 6 Most Important Factors to Consider When Buying Baby Clothes
  • تبلیغات:
  1. شکر در لیست اول کتاب گینس
  2. تولید انواع جوراب براساس ساختار پارچه ای!
  3. جاروبرقی که می تواند هوا را تصفیه کند!
  4. سبزیجات چلیپایی فواید با سلامتی و خواص ضد سرطانی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *